Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aeshlyina kronika I

Aeshley O´Hara z Višňového květu se narodila 20. 4. 2003. Po tragické smrti majitelky CHS Snorlax se jí dočasně ujala paní M. Pařízková z Českého Brodu, které - a všem ostatním chrtařům-  moc děkujeme, že jsme právě Aeshley mohli poskytnout nový domov.

Více informací o Aeshley na stránkách CHS Snorlax :

http://www.snorlax.estranky.cz/stranka/aeshly_hara-z-visnoveho-kvetu

 

Ashley, jsi úžasná !

 

19. 6. 2010  Aeshley přijela do nového domova. Vyčesávání zabralo dobrou hodinu. Asehley je neuvěřitelně trpělivá a evidentně zvyklá na česání, které si vysloveně užívá. Jsme všichni opatrní a pomalu se sžíváme. Večer jsme si šli s Aeshlynkou zaběhat.

 

20. 6. 2010   První skutečná procházka s Aeshley - je ještě smutná s celá zkoušená, ale ježek a veverky už ji moc zajímají. Ouška nahoru a kdyby mohla....Ale ježek píchá Aeshleynko a má strašně blech ! Buď ráda, že Ty ne ! Všichni jsme kvůli Aeshley vstali brzy, i naše Welshanka Zuzka, která se po studiích ještě nestačila pořádně aklimatizovat doma. Ale s Aeshley mluví česky :-))

 

21. 6. 2010   Aeshley šla se mnou do práce. Je to neuvěřitelně vyrovnaná, poslušná dáma, která nezapře výstavní minulost. Zásadně chodí vlevo a samozřejmě na vodítku. Nenechá se vyprovokovat vůbec ničím. Jen králíci na trávníku- za těmi by se to běželo ! (Ne Aeshley, to fakt ne !). Dokonce nám i zastavují auta na přechodu a nechají nás přejít. Inu, hezké holce- Aeshley- zastaví každý..:-))

Odpoledne přišel páníček z práce a přinesl nákup - pro Aeshley a Arčiho- dobrůtky Pedigree a masíčko. Vzal oba na velkou procházku k řece, když jsem učila- už jsem o ně měla strach, když se všichni vrátili rozesmátí a spokojení. Tolik radosti Jarda od Bobíškovy smrti nezažil... Večer ještě přišli oboje naši mladí a Ashley se šťastně hrbí a protahuje jako kočka. Už ví, že koťátka jsou fuj a Helenka je taky fuj - tak fuj, že tam Aeshley vůbec nechoď, ani čuchnout ne (krabatíš čumák jako náš Bobíšek)....ale raději hlídáme. Hela je ranař...Ashley nemohla pochopit, že se Zuzkou a Pavlem k nim domů nepůjde- možná se jí moc zalíbil ten jejich jeseter v jezírku.....kdo ví ?

 

22. 6.  Aeshley opět se mnou v práci. Prodíráme se před osmou  nechtíc davy dětí- Aeshley je neuvěřitelně vyrovnaná. Malí pejsci tančí tanec svatého Víta na vodítcích svých majitelů - ji nevzrušují... (Aeshley, díky, je to čest vedle Tebe jít !) Dopoledne po snídani chrní. Ragdoll Noah - odvážný lenoch- se na ni přišel podívat - pod  dozorem, samozřejmě. Asehlynka dává najevo, že  i kdyby kolem prošel slon, je jí to fuk...Třináctiletý Shawn evidentně nemá žádný pud sebezáchovy - prostě ji ignoruje a jde se najíst... Shawne, nevěděli jsme, že miluješ adrenalinové sporty- ale víš hochu, to je můj adrenalin, protože Ty žádný evidentně nemáš....Aeshley se na tu chlupatou sebranku nemůže dívat. Tak zavírá oči a asi se jí něco hezkého zdá. Hezky se vyspi, odpoledne máme práci, ale večer nás čeká voňavá louka - a možná i rybičky.

Tak došlo na louku, rybičky budou zítra, když nebude pršet. Aeshley už si hraje s pejsky, které potkáváme.  Seznámila se s celou rodinou, sousedy a přáteli. Byl to dlouhý a náročný den.

 23. 6. 2010    Neméně dlouhý a neméně náročný den. Aeshley ráno tancuje v předsíni. Máme ji sice dost velkou, ale když tam tancuje s Arčim, je to opravdu "tanec"...Dopoledne nás překvapila zájmem o sochy- úplně ji fascinují. Ať už je to socha maminky s dítětem u bývalé Dětské nemocnice nebo sádrový pes na zahradě Domova seniorů. Nábožně na ně koukala....

Také už ví, kde je "doma", v tom ještě neměla včera jasno a klidně by šla do vedlejšího vchodu. Vřele se vítá s každým příchozím , bez problémů už jde do pokoje a hlavně- dnes už ležela mainská Lotty, Arči a Aeshley vedle sebe v předsíni a chladili se. Jimmy se svou nevyrovanou bojácnou povahou propadá při pohledu na Aeshlynku panice. Tak ho k ní raději nepouštíme, aby se nestalo nic zlého. Určitě by to ale nebylo z Aeshlyny viny. Ranař Helenka, které se narodila koťátka ve stejný den, kdy jsme přivezli Aeshley, se na ní šla podívat a Aeshly ji návštěvu opětovala.  Sice jsem stále u nich, ale jen jako "krabička poslední záchrany" .  A doufám, že nebudu potřeba.

Odpoledne děti odcházely z angličtiny a jedna  holčička se ptala kamaráda: "Budeš tam chodit i příští rok?" A chlapeček , který  kočky zrovna nemusí, řekl: "Když má toho velkého psa, co umí chytit vlka, tak určitě  !...." (Vidíš to, Aeshly ?)

Večer se Aeshly nechtělo moc ven - hlavně ne na druhou stranu, než obvykle chodíme. Začíná si budovat rituály. Aeshlynka dostala domácké jméno "Oslík"- kvůli těm nádherným ouškům.... Teď je půlnoc- a náš " Oslík " krásně  spinká.... Zítra půjdeme pro nějakou prima hračku . Na ryby dneska zase nebyl čas...

 

24. 6. 2010  - Aeshley tancuje s Arčim a dobírá si ho - a také si umí zjednat respekt. Zlobíš, holomku- tak se koukej klidit  na druhý konec pokoje !

Ňaf !

Helenka si přišla očuchat  Aeshley - ta o ní moc dobře věděla, ale zůstala absolutně klidná - jako pan Hiram B. Otis při setkání se strašidlem Cantervilským (Helo, promiň a neber si to osobně, jsi krásná a nerachtáš...). Ale co se jí honilo hlavou, to nevím....

Odpoledne dostali s Arčimu hračku - Aeshley se na mě podívala jako by chtěla říct:

"To myslíš vážně ? Pískací činka? Pro barzoje ?!..."

Bylo to hodně výmluvné.

(A to ještě Aeshley nevíš, že  mi nabízeli ještě takovu odpornou gumovou husu - no a ta se nelíbila ani mně...)

Až  se budu  o prázdninách nudit, zkusím si s ní hrát, jdu do sebe Aeshley, vážně....

Aeshley se už přišla podívat i na počítač- nenadchl ji - zato kuřecí masíčko......to bylo jiné nadšení ! A odpoledne máme volno, takže se půjde ven.

Byli jsme na louce, je krásně posekaná, počasí jako malované a ryby braly o sto šest. Aeshly z nich nebyla nadšená- fuj, jsou slizké a mokré a vůbec nevoní dobře. To řízeček...ten voní mnohem líp.

Aeshly, kdo ho vzal ?

Kdopak ví , možná tu straší ..... (Helenka)

 

 25. 6. 2010   Dnes už byly dveře do všech místností otevřené. Malá Rosie si lehla Aeshlynce do pelíšku a číhala na ni, Betty si ji z výšky prohlížela a Chelsea nevěřila svým očím. Olana je všechny dirigovala z piána a úplně nahoře seděla Lotty jako šéf...Jen Aeshley to brala s klidem...Večer jsme šli na louku a Aeshley se labužnicky  rozvalovala v chladivé trávě i na čerstvě vyprané dece.

Mazlení, to je to pravé......no a potom kuřátko - ani obírat ho nemusíš (sblajzla bych i talíř !)

 

26. 6. 2010 - Aeshley dnes měla sluníčko a vítr v kožíšku. Celé odpoledne na louce. Možná si vzpomněla na výstavy, když jsme šli kolem areálu Interdogu, kde právě jedna z nich končila - fascinovaně koukala na kruhy, kde  ještě  relaxovalo pár  vystavovatelů s ovčáky.

Večer se na louce vášnivě  vrhla do hry s cizí fenečkou. Z hrdé a rozvážné královny Aeshley bylo malé štěně, co si chtělo hrát. Štěně, co se chtělo mazlit a drbat a drbat dokud neusnulo mezi kytičkami.....

 

27. 6. 2010 - Asehley na nás dohlíží, jak jí sekáme dvůr, kam by mohla vždycky na chvilku s námi. Pak se provaluje. Doma Chelsea zjistila, že má Asehley krásný ocas na hraní . " S ocasem si klidně hraj,  ale jak byste chtěli moji šunčičku, tak vás SEŽERU ! ," říká Aeshley se zubatým úsměvem.....

Odpoledne bylo ve znamení lovu hrabošů a možná i krtků na louce....Uši nahoru, nahrbit, skočit šipkou, čumák do díry a kráááásně se naježit....Skoro jako kočka. Jen, bohužel, ať to bylo co to bylo, bylo to rychlejší, než Ty, Aeshley.... Ale trávu jsi zakousla. Ani se moc nemrskala... Nevadí - zítra je taky den a večer zase budeme trénovat.

 

28. 6. 2010 - Ráno Aeshlynka lenoší na dvoře - kontroluje, jestli správně vykopávám drny. Je to holka zvědavá... Kuře jednoznačně vede - granule si prý můžou sblajznout kočky. Teď odpoledne v hrozném vedru všichni leží jako mrtví- už aby to polevilo. Půjdeme ven - hurrrááá na krtky !

Jenže, to co jsi přinesla, krtek nebyl....Aeshley - koťátka jsou fuj ! I ta Helenčina. Jo, důvěřuj, ale prověřuj....

 

29. 6. 2010  Navečer výlet k prameni na Klokočce u Bakova. Pohádka....Jen ti komáři... Aeshli si dá i vodičku - "Arči, ochutnej první, co kdyby..." Přežil, tak si Aeshli dala taky. Pak vyběhnout kopec a krásná procházka podvečerním lesem .....a lov zdravé stravy - mouchy a brouci jsou tááák úžasní...Stačí jen oveřít hubu a CVAK ! (Zavři oči brouku a jseš můj....!) MŇAM ! (Aeshley, neslintej !)

 

 30. 6. 2010  . Kopak ví, co se Asehley dopoledne honí v té její hlavičce krudrnaté.... Navečer  zase louka - ne obyčejná, ale Krásná ! Krtkci a myšli jsou asi zalezlí před vedrem- a nebo se dívají na mistrovství světa ve fotbale ...

Jo, houby vedro, prdlajs fotbal..... NĚKDO JE SEŽRAL !

ARČI ?!

JARDO ?!!

 

Já to nebyla, Asehly, čestně.  To konkurence - na louku přiletěl čáp...

Neřřááád  (zívla si Asehley a zvolna se loudala travou....)

 

1. 7. 2010   Tak nám začaly prázdniny .... Večer na louce zkoušíme přivolání. Díky paní Marii Voráčkové už víme, jak se na Aeshly doma volalo. A tak to první zkouší Zuzka : "Trini ! " a Aeshley uši nahoru, tlamičku od ucha k uchu a už letí jako střela Zuzce do náruče. Navnaděna to zkouším také :"Trini!" A Aeshley  uši nahoru  a pak hned zas dolů ( to je ale blbá hra).. jde jako veliký mravenečník, co packa packu mine, aby mi ukázala, jak je unavená a stařičká a přeci už nemůže nic cvičit....

Jenže, milá herečko- s tím pejskem na pravoboku jsi nepočítala, viď ! A z unavené stařenky je rázem velice čiperná dáma, která by si chtěla hrát ! Jenže hafan nemá náladu - tak jdeme do zátočky. A Aeshley- "Trini" kluše vedle nás - nějak zapomněla, že má být jako věchýtek..., Arči samozřejmě táhne jako saňový pes (saně nemáme), ptáci zpívají, voda se třpytí, louka voní a svět je kráááásný ........Večer voní Aeshli kožíšek posekanou trávou a tymiánem. Sblajzla večeři i Arčimu.

Nelitujte ho, dostal jinou !

Aeshley, nejsi ty náhodou hladová jako CHRT ?!

Abys nebyla tlustá jako...CHROCHTA !

 

2. 7. 2010 - Hrozné vedro. Ani ráno se Asehley nechce moc chodit. Večer na louce už je to trochu lepší. Ale nejlepší to bylo, když jsme šli vyprovodit Arčiho, Zuzku a Pavla - mají dovolenou a jeli na chatu. Ani se ti nechtělo domů, viď.

To, co mě mrzí je, že teď je z Tebe na webovkách pro pejsky ze Snorlaxu ZAKUSOVAČ ...jenže Ty nejsi a já to dobře vím. Malé kotě a myška je v Tvé hlavičce totéž - jak bych se na Tebe mohla zlobit, když se ani Helenka nezlobí....To je prostě život ! Kdyby byl každý pejsek tak slušný a vychovaný jako Ty !!!

 

3. 7. 2010 - náš první opravdu volný den - a vstali jsme v pět, abys měla pěkné chladné ráno k první procházce. Dopoledne, i když je vedro,  je v lese krásně a Tobě se tam moc líbí. Tam  jsi to opravdu Ty - CHRT ! To není ta unavená Aeshley z města.  A z Branžeže  do Drhlen a zpět je krásná cesta. Na ní jsme potakali spoustu dětí z tábora a pan vedoucí říkal: "To je krásná kolie, už dlouho jsem žádnou neviděl..." (Asi to bylo vážně dlouho, tak jsme ho u toho nechali...)

A odpoledne pod hradem Zvířetice : lenošení na obrovské louce a cachtání v čisťounké chladivé  Jizeře na oblázcích. (Já vím, že vodu moc nemusíš, ale dneska jsi byla statečná a šla se mnou do studeného "hlubokého" proudu po kotníky). Ve stínu pod topoly to potom byla pohádka... Už jsi běhala i na volno a zvládla jsi to na jedničku. Taky setkání s bulťou, labradorem a všemi ostatními hafany. Máš teď krásný kožíšek, nadýchaný, voňavý a bez lupů. Cestu autem si opravdu vychutnáváš - hups- a vezte mě, pane řidiči...Je to 14 dní, co Tě máme. 14 nezapomenutelných, krásných dní.

Hmm..., nebyly tyhle stránky původně pro kočky, miláčku ?!

Ale to Ty jsi, no tak v čem je problém ?

 

4. 7. 2010 - Opět v lese  na Klokočce - pohádka. Stromy, sluníčko i větřík Ti šeptají. Mech Ti tiší chůzi a Ty se nadnášíš - Lady Aeshley.

I houby jsme našli. Sušené. Aspoň mají veverky míň práce. No a my "houby" do bramboračky. Večer lenošíme na louce a k Jizeře se Ti už ani nechce - nevadí, oslíku. Pod topoly je taky krásně a neviděla bys ty dva lovecké hafany. Pěkní, viď - a taky slušně vychovaní. No, máš (až na nás) štěstí na dobrou společnost.....

Víš, co se říká o ragdollech ? "

Jednou ragdoll, navždy ragdoll..."

Trochu bych to upravila :

"Jednou barzoj, navždy barzoj ! "

(A kdo za to může ? No Ty, oslíku !)

 

5. 7. 2010 - dnes má naše muzikantka narozeniny ! Máš všude otevřeno - Helenka  aspol. se rozhodli, že je na čase uspořádat divoký hon všemi místnostmi. Lítají ragdollové, lítají maini, lítají chlupy....a Ty ležíš v předsíni a můžou Ti být ukradení. Protože zase pojedeme do lesa, za Arčim, Pavlem a Zuzankou  a protože jsi právě sblajzla kuře k snídani ...Mňam !

(Díky, já radši něco obyčejnějšího.....)

V lese všechno voní - a na lukách je tolik prostoru. Vyzkoušeli jsme skoky přes překážky . Ladně se rozběhnout, srst Ti rozverně vlaje a HOP ! (To zas bude fotka !).

Arči statěčně prolézá tunelem..... . Trochu popostrčit - a je tu ! Po lukách běháš na volno a jsi šťastná. Tak šťastná, že je to jako záře, která Ti vychází z kožíšku.

Ne, abys podpálila les !

A večer u ohýnku :"Nebyl by ještě buřtíček ?"

No a potom krásné, voňavé sny s hlavou v Zuzančině náručí.

 

6. 7. 2010  Ochladilo se. To se to Aeshlynce běhá - na louce, na Štěpánce ....No, nekoukej na autíčko, rozbil se spínač na světla, musíme pěšky ......

" Ach jo ! " odfrkne si Lady CHRT .

Po večeři  všichni svorně u televize koukáme na náš oblíbený evergreen Pána prstenů....

 

7. 7. 2010  Aeshley je již přihlášena na magistrátě. Aby s námi chodila po městě, musíme si občas pořídit nějaký ten úplateček - třeba sušené masíčko...

"Aeshley, neber úplatky ! Neber úplatky, nebo se z toho zblázníš ! "

(Jen se holka vypovídej....Hmmm, ale ta tatranka, co ležela tak samotinká.....

povídej ještě chvilku, třeba zapomeneš i na něco jiného dobrého....Mňam ! )

8. 7. 2010  Vedro !

Mám už i své webovky - protože jsem velká holka a zabírám hodně místa - hlavně Mňoukalům....Dělám jim doma takového chrtího bubáka.... To se dělá takhle: Mňoukaví drzouni a zvědavci se přiženou na verandu a do předsíně- prolezli by mi i ušima, kdyby mohli....Ale já dělám, že spím. Jasně, že o nich VÍM ! A když to nejmíň čekají, udělám " ŇAF ! a nebo BLAF, BLAF ! A když k tomu ještě vstanu, jsem třikrát vyšší, než oni - To byste viděli, jak umím strašit ....profesionálně. I Ola si dává pozor - pěkně tiše se plíží kolem mě, ....a já už se nemůžu dočkat, až se jí zježí kožich HRŮZOU ! (jenže si někdy myslím, že to jen tak dělá, protože Ola, ta se nebojí ničeho. Je to totiž MAIN ! Oni ti Amíci se nás Rusů zas až tolik nebojí...Olana, nu pogodi (zajac) !

Ale večer, to jsem se bála já - na Štěpánce už veverky spaly, ale byla tam tak strašně divná věc...plížila jsem se k ní, odskakovala- packu natahovala - až to Dana musela pohladit, abych se nebála...a víte, co to bylo...? To před slušnými psy ani nemůžu říct ! Byl to pařez - ale fakt vypadal, jako když má rohy ! I ti draví práci v ohradě se mi chechtali.... Jen počkejte, až se naučím lítat ! (Kousek od Štěpánky je letiště....učí lítat spoustu lidí- třeba to naučí i CHRTA !)

 

9. 7. 2010 - Ještě větší vedro !  To chce jít ven jen ráno a večer - a v poledne na chvilku na travičku, vyčůrat se a honem mažu zpátky....

Fuj, to je vedro, že by jeden barzoj chlupy  svlík´ !

Ale stihla jsem ještě očkování - tak za tři týdny znovu .....

 

10. 7. 2010 --  dopoledne na Štěpánce. Nejdřív jsem se vykoupala v čisťoučké Klenici ...No, sama, protože když jsem z vodítka, tak se mi do vody chce, ale na vodítku, -uznejte sami  - VÁM by se líbilo, kdyby Vás někdo táhl do vody jako dobytče ? No mě tedy fakt NE....Vodička byla fajn...

A pak nahoru mezi stromy ....Chodíme tam číhat na veverky. Dneska jsem si jednu vyčíhala - a hurá za ní ! To byla legrace.....

No zas byla rychlejší...

Skákala jsem pod stromem, ale ona umí vyšplhat hodně vysoko...Čím to jen může být ?!

Žere ořechy !

Tak jo, doma jsem vyšťourala čtyři pod skříňkou. Pěkné, vlašáky - mňam, to byla dobrota (skořápky nejím, nejsem OSEL !).  A počketjte , veverky, jak pěkně budu šplhat po kmeni (Chelsea mi řekla, jak na to !)

Mňau - teda fuj, chtěla jsem říct : ŇAF !

 

11. 7. 2010  Ořechy mi byly bačkoru platné.... Veverky totiž v tom vedru  svlíkly kožichy a zelezly někam do stínu....Tak jsem se taky natáhla do chladivé travičky a odpočívala....No jasně, že v kožichu, nejsem veverka ani CHRT-NUDISTA ....Odpoledne se jedeme koupat, tak ať mám sílu (Hrome, umím já vůbec PLAVAT ?!)

Trini, v klidu, je tam vody po kotníky....

Bylo jí tam trochu víc. A plavat umím - jde mi to krásně.....Tak zítra zas !

 

 

12. 7. 2010  Zase vedro - ale Jarda mě svezl autem. 

(Už SVÍTÍME !!!)

Senzace - HUP do auta a jede se k vodě. No jasně, že ne zadarmo...Chtěl se se mnou vyfotit v Jizeře- jako že chytil takovou velikou a chlupatou rybu se čtyřma nohama...No, co bych pro něj neudělala - když mě zase sveze.... Mimochodem on se potom vozil i po proudu v Jizeře a chtěl, abych jela taky- jenže si o kameny ošoupal na zadku kraťasy. Tak to tedy ne - představte si, že bych si PROŠOUPALA  TY KRÁSNÉ LOKÝNKY NA ZADKU ..... TO BYCH PAK CHODILA S HOLOU..... ( Aeshley ? ! To slovo je fakt FUJ ! )

"Jaké  "Fuj"  ?! To je bez pochyby  důležitá část těla - i pro CHRTA !", pravila Lady CHRT a rozverně odklusala směrem k automobilu. Šofér ji galantně doběhl s vyplazeným jazykem a prošoupanými kraťasy.....

 

13. 7. 2010  Na chatě. Byla tady - VEVERKA !  A tak kličkuju mezi stromy, schovávám se a větřím,  protože sedí tam nahoře na borovici. Hup sem a hup tam - kdybych jen mohla sama a bez vodítka.... Jo, tady vím, KDO JSEM !

A potom mi Zuzanka hodinu kartáčuje kožich. Jo, to je blaho.....I Arči už vypadá jako pes - jen mu po tom souboji se strojkem moc chlupů nezůstalo.... A pak kdo je tady NUDISTA !

 

14. 7. 2010  Vedro - a nuda v Boleslavi ! Tak co tam ? Hup do autíčka a k řece pod Zvířetice  (i se Zuzankou,  přijela se na mě podívat). Voda je mokrá - tak opatrně jednu tlapku, potom druhou- no je to HNUS....., ale když je CHRTOVI vedro, taky se smočí - i s ocasem !. Radši jsem namočila i Zuzku, deku a ručník - čistě z dobroty srdce, aby jim nebylo vedro....

 

15. 7. 2010   BYL TO ZÁŽITEK..... Ve městě ! Otevřené dveře do obchodů, to je krása. Prohlédla jsem si všechny sukně, šaty a trička - paráda. Hned bych si jednu hodně dlouhou sukni s volánky koupila. Strašila bych v ní Mňoukaly !  Hůůůůůů - kočičáci ! Ale nejkrásnější obchod po cestě byla  parfumerie....Vydržela bych tam sto let..... Jedna paní voněla tak krásně, že jsem se jí nemohla nabažit - zrovna někomu dávala přivonět. A tak jsem si sedla jako slušná Lady a natahovala tu svou dlouhou hlavu a nos a čuchala a čuchala.....Až skoro do stropu.

Až budu mít svůj vlastní parfém - nebude to žádný Dior, bude to Dibar( zoj ) !

 

16. 7. 2010  Už Vám fakt  nevím, co s těmi Amíky mainíky budu dělat.... Oni se mě vůbec nebojí - a dneska, SYČÁCI mi klidně vlezli Chelsea, Trandi a Mikeš k talířku a drze žrali MOU snídani !

MOJE PAPÁNÍ......!!!!

Věřím, že kdyby mohli, pověsí si k tomu tu svou emerickou vlajku! No Chlesea s Cheyenne  mají i pruhy v kožiše ! Jsou to asi patriotky....  A to měli (všichni Amíci mainíci) plné misky toho svého žrádýlka.... Bafla jsem na ně - a s Chlesea to vůbec nehlo.... Klidně si šla hrát s mým ocasem. Dobře, ty to máš dovolený, miláčku, ale jak přijde Mikeš , tak mu proženu i ty jeho emerické blechy v kožuše (Aeshley, kde by je vzal ?)

Řeknu si o ně  na Štěpánce veverkám !

(Byly tam tři, holky zrzavý ! Ale zase rychlejší, než já- no, neměly vodítko....)

 

17. 7. 2010  Viděla jsem svou lidskou maminku z Višňového květu, paní Marii. Doma si myslí, že mě občas bolí nohy a neumím skákat - ale teď jsem jim to natřela...HUP  a pěkně jsem paní Marii objala a opusinkovala - od srdíčka......

Byli tam se mnou Jára se Zuzkou - Dana pracovala na výstavě. A tak jsem dostala nové vodítko, červené, s tlapičkami a pěknou karabinkou.

To co jsem měla dotěď, patřilo Mňoukalům .Trapné, že.......

No a společně s Arčim a Mňoukaly jsme dostali pytel piškotů. Amíci na to sice koukali divně - radši by pytel hamburgrů - ale já na ně blafla :

"Jste v Čechách, holomci, tak budou piškoty! Dejte si mezi ně granuli a máte hamburgra hned !! "

No - a fungovalo to....Půl pytle je v nás....

Večer jsem si ustala u Dany, aby mi zas neutekla na výstavu - no a ráno, když vstala.......Ten její pelech zase není tak špatný......:-))

Ten svůj jsem půjčila Mňoukalům .

 

18. 7. 2010 Vedro polevilo ! Hmmmm....tak to pomůžu doma !

Nejdřív nakoupit ( mám je doma dobře vycvičené, musí mě vzít s sebou, abych neplakala u okna...). Ladné přistání v autě a jede se. Jára se mnou počká a oba dostaneme něco dobrého. 

"Hej, Jardo, ta psí paštika je MOJE ! TY máš přeci jogurt a müsli tyčinku ( o salám se můžeme rozdělit ). "

Pak pomáhám vařit :

"Ty řízky pěkně naklep- mám sice pořádné chroupáčky, ale nechci si je ošoupat...."

 

A nakonec pečení : musím si přivoněk k jablíčkům - Ančičky....ty voní i mě. Ale nejsem CHRT - ať vám taky něco zbyde... (No ale já JSEM CHRT !  )

"Dobře, Aeshlinko, tady máš píškotky ...... A nech něco Amíkům !"

(Jasně, drobečky jim budou stačit.....)

No a večer jsem pomáhala Jardovi s Pavlem chytat ryby - tak dlouho jsem jim dobře radila, až mě poslali....na KRTKY ! Jenže tam žádní nebyli - no, co se divíte, byla výstava a víte KOLIK psů tam bylo ? Já být krtkem, tak se před nimi prohrabu až do Austrálie....Zato tam byly jiné věci......Hmmm, do toho bych fakt šlápnout nechtěla !

 

19. 7. 2010  Od té doby, co se Arči vrátil z chaty mi z něj už tečou nervy.... Je to příšerný nahatý mrňous ! Ani jsem neňafla, když se první hrnul k mé misce s vodou,  když mi vlezl do pelíšku, ale když mi dnes popáté vlezl drze do talířku s baštou-  tak jsem si ho podala. Pěkně jsem na něj zařvala, packama ho zpracovala pod sebe a na záda a hezky si ho přidržela, hajzlíka..... Doma mě i pochválili, protože si to fakt zasloužil. Málem mě z něj trefil šlak ! Až jsem si z toho musela jít lehnout !

           No a co myslíte - místo toho,  aby ze mě měl večer na procházce aspoň trochu respekt , stále někam táhl, všude se pletl a překážel. Div jsem si kvůli němu nezauzlovala nohy s ocasem....

Jo, Arčus von Tyfus, to je diagnóza........

 

 20. 7. 2010  Nejdůležitější věc dnešního dne :  INSTRUKTÁŽ PRO MŇOUKALÍ MAMINKU HELČU : Jak správně nosit koťata . Ony ty kočičí matky  tahají koťata tak strašlivě za krk, že mám strach, aby jim neupadla hlava . Bez toho by ji neuměly znova přišroubovat....

"Takže- milá Helo, pořádně, ale opravdu POŘÁDNĚ otevři klapačku a dej si kotě mezi zuby. Ale OPATRNĚ !!!

Nekousat !

Nežvýkat !

No a pak ho hezky přineseš - jako jsem ho přinesla já  ukázat mladým. Nemělo zkřivený ani chlup ! Jen bylo, pravda, hodně oslintané .... To je jediná věc, kterou ještě nemám patřičně vychytanou....."

Aeshley?! Co jsou koťátka ?!!!

"No, fuj, absolutně fuj, Dani  ...Mám přeci dobrou paměť ! "

Proto je nekoušu, nežvýkám a když je oslintám, přeci nebudu taková fuj koťátka ještě olizovat......Od čeho mají maminku ?

Aeshley jemně koťátko donesla ukázat našim mladým a NIC mu neudělala....

 

21. 7. 2010  Den plný práce. To jednomu vyhládne.... A tak jsme si sedli s Arčim každý z jedné strany stolu a způsobně čekali ......až Dana odejde pro něco do kuchyně......

  Musíš být mazaný, Arči.... 

A úlovek byl náš ! 

Ten uzený sýr byl obvzlášť dobrý a banán kupodivu taky.....

Aeshley, Ty opice !

"Ty nevíš, že opice žerou banány ?" , pravila Lady Aeshley nevinně, olizujíc si tlapku....

 

22. 7. 2010   Hrozné vedro......Arči- nudista se má, tomu bylo líp. Dokonce jsem začala vážně hledat zip na svém kožiše...ale asi mi ho maminka zapomněla přišít...Kdybych ho našla, sundala bych si ho i s ocasem....

Až večer začalo pofukovat a tak jsem se zabydlela na dlažbě na balkóně. A bylo mazleníčko....dokonce se přišel podívat i sousedovic Amík Eda Mňoukal. Ale když uviděl , tak zase hned zaplul na svůj balkón.

Jo, Edo, kamaráde, u Hypšových straší......

Straším dobře, straším ráda !

(Nechtěli by vaši taky nějaké chrtí strašidlo? Že bychom mohli strašit ve dvou ?)

 

23. 7. 2010  Dobrý zpráva : Prší ! Hurá ! A máme k obědu i k večeři kuřátko....

MŇAM !

SPOUSTU  KUŘÁTKA......

Rozdělím se s Mňoukaly, jasně.  Hlavně s Chelsea -  je sympatická, chytrá a mazaná. Když může, přistrčí mi "nešťastnou náhodou" packou něco ze stolu...třeba sýr, piškotky a tak... Škoda, že taky není chrt - měla by na to i krááásný ocas.... Byla by moc prima chrt - až na to, že neumí výt...Ale to by bylo, abych ji to nenaučila .....  ! Štěkat už umí - když jí uletí moucha nebo ptáček za oknem, to byste ji měli slyšet.....

Štěká jako DLAŽDIČ !  (To ji určitě naučil Arči, ten chuligán...). Ještě, že nemňouká sprostě...no ona vlastně vůbec nemňouká, ale cvrčí...

Aha, to  bude ten přízvuk -  made in Maine, USA.... No hlavně že není z Jihoafrické republiky a nemňouká jako vuvuzela.... To bych si musela dát uši do kapsy!

 

24. 7. 2010 Deštíček a ochladilo se ! To byla procházka. A dokonce jsem si i zavyla ! Ty zvonečky na přejezdu mě k tomu přímo svádí...... A hlavně! Jarda už je doma ! Nechtěla jsem věřit svým chrtím očím, tak jsem kolem něj začala tancovat vítací chrtí tanec a trochu mu  při tom pocuchala tričko ....ale on ví, že z lásky ! ŇAF ! Celou cestu domů jsem pak šla za ním, abych ho měla pěkně na očích. Kdyby mi chtěl totiž pláchnout zase na dovolenou, hezky bych si ho za to triko přinesla zpátky.

(To by teda Arči nedokázal....)

 

25. 7. 2010   Hurá, Jarouš mi v noci neutekl ! Tak jsem mu hned ráno po procházce hupsla do postele - říkal, že jsem vcelku skladná.   Ale nejdřív jsem byla  na louce, to měli Jarda s Arčim  ještě půlnoc - nás budí Mňoukalové zavčas. Banda hladová ! ...

Ha, to jsem se vyblbla...tři óóóóbrovské skoky  (mezi tím elegantně hodit zadkem )a jsem skoro uprostřed louky. Hezky jsem se tam zavrtala do trávy - a hledej si mě !

Cha, chá.....

 A jak se ke mě Dana plíží....hned vyletím, zase tři vééééliké skoky a už jsem na břehu Jizery !

(Ještě, že ne v ní - je FUJ mokrá a BRRRR studená, zvlášť dneska...)

No prostě krása, chládek, mazleníčko, běhání bez vodítka - a bez Arčuse !

Dostala jsem uzené vepřové žebírko...MŇAM !

A odpoledne na Klokočce proběhnutí lesem - krása.

Je prima, když máme šoféra zase doma , viď , Arči !

 

26. 7. 2010  Jarda mi utekl ! DO PRÁCE (Věřili byste tomu ?).... že tam utíká každé ráno Dana, to vím. Obzvlášť, když mě zbudí ve čtyři ráno a pumpuje kolo...

(Řeknu vám, někdy je fakt horší, než Mňoukal ...no a to je co říct !)

Ale odpoledne se Jarda vrátil - hezky jsem ho po chrtím objala a opusinkovala..

PA RUSKY - třikrát. Měl bílé tričko - no pak už mělo i trochu vzor...

Po pozdním obědě mě  museli vzít s sebou na poštu. Hezky jsem  vedle  Jardy tancovala, dokonce i jednu paní s pejskem jsem chtěla po chrtím obejmout - no ale nedovolili mi to...Třeba příště ?

A večer na louce byla moje kamarádka čivava Zuzanka, labrador, kokřice, vořech a  border teriér  a samozřejmě Arčus von Tyfus... Nevím, jak ty ropuchy předpovídají počasí, ale dneska nebylo chladno, ale docela hezky, sluníčko hřálo do kožichu, no paráda...

(Aeshley, to jsou rosničky , ne ropuchy...)

Chrt aby se v těch kvákalech vyznal.......!

Doma už mi věří, tak můžu běhat na louce na volno - znáte to: tři skoky tam, tři na břeh Jizery a pak sebou plácnout do trávy....Jen škoda, že musíme taky domů.

Mňoukalové už jistě hlady vyťukávají drápy SOS u talířků...

 

 27. 7. 2010 - tak dneska jsem si přivstala. Kdo ví, co ta Dana v práci dělá ? (Co když nic ?!) Tak jsem šla s ní.....no příště si to rozmyslím. Bolely mě packy. Teď už chápu, proč jezí na kole. Ale navečer, to už mě nohy nebolely a skákala jsem na louce jako pérák při lovu krků (nebyli to KRTCI, Aeshley )

Syčácí, ne a ne se nechat chytit a sežrat...

A taky jsem se vítala skoro s každým! I se dvěma ochmelky....(Dana z toho měla málem smrt....Táhlo to z nich jako ze sudu, ale aspoň jsem je trochu postrašila - Cha, chááá ! ).

A večer bylo kino- PIRÁTI Z KARIBIKU ! Z Jardovy postele se mi koukalo moc hezky. Chelsea taky. Jardovi z křesla taky dobře.... A Dana zase uprostřed filmu usnula...Tedy řeknu Vám, kdybych nebyla CHRT, chtěla bych být pirátem na Jizeře !

Přepadla bych Arčiho na neckách a pěkně ho vymáchala !

 

28. 7. 2010 - Takový obyčejný pracovní den. Krátké procházky a odpoledne návštěva. Přijeli se podívat na Mňoukalku Rosinku, ale ta je mazaná, moc dobře to ví a tak se radši schovává. Ale návštěvě jsem se líbila. Hlavně jejich malé holčičce. Kartáčovala mě a česala a večer jsem dostala za odměnu stehýnko (tedy kromě jiných dobrot, samozřejmě).

Návštěvy nejsou vůbec k zahození....

 

29. 7. 2010  Tak dneska toho radši nebudu moc psát, protože jsem to pěkně ZVORALA.... Zastavila jsem provoz na celé Ptácké V OBOU SMĚRECH....Ještě, že jsou boleslaváci tak galantní řidiči ! Dana pak visela čtvrt hodiny na plotě, prože strachy o mě málem omdlela. No, to jsem fakt přehnala...Mám po žížalkách a budu chodit zas jen na vodítku.... Večer jdeme opékat buřty a mám slíbenou jen PŮLKU.....

(že jsem já koza z té louky utíkala... třeba by se to dalo nějak usmlouvat....)

USMLOUVAT, AESHLEY ?!!!  Zapomeň na to - nebo nedostaneš ani tu půlku buřta !

A ještě zůstaneš doma a budeš za trest přebírat hrách !

No, to by přiletěli holoubci, jako Popelce- viď....Masíčko by přiletělo....

Aeshley, už radši mlč.....

(Buřtík byl celý...ale vodítka se nezbavím, ach jo....)

 

30. 7. 2010   Večer jsme jeli k Labi...to byla krása. Umím nádherně skákat přes můstek ...(abych si neotlačila packy o rošt ). Byla tam spousta rybářů - my jsme nechytili nic -

bez prutu to totiž moc nejde...

Ale nakonec úlovek byl.... drůbeží konzerva pro Arčiho a MĚ v Kauflandu....

 

31. 7. 2010  Takový krááááásně lííííný den.... Dopoledne výlet do "zákopů" na Staré město.....tam asi musí být krtků, když je to tam tak rozvrtané a takové óóóbrovské vyhrabané hromady. I CHRT BY SE PŘES TO PŘERAZIL.... Ani skákat se přes to nedá - jednou skočíš a zapíchne se ti čumák do země a už se prostě nevyhrabeš..... Ti krtci musí být i v obchodech - no jsou skro všechny zavřené. To musí být pěkně nebezpeční krťouni !

Pryč odtud !

A odpoledne v lese na Klokočce...jo, to jiná. Tam je krásně. Jen ti komáři. Na ně platí jediné.

BEZ MILOSTI  SEŽRAT !

 

1. 8. 2010 - No věřili byste tomu ? Už je srpen .....A já mám plný mrazák masíčka...Hmmmmm, to si s Arčusem a Mňoukaly dáme. Po těžké práci zasloužená odměna : Dneska jsem učila Arčiho výt.

Má beznadějný hluch, ....bohužel

Ale dala jsem si záležet. To ty zvonečky na přejezdu, nemůžu si prostě pomoct....Slyším zvonečky a zpívám.  Procítěně a až z chrtí paty....

Skoro jako Zuzanka !

Nebo pan Hrábě z Čórtova hrádu v Karpatech !

 

 2. 8. 2010 - Takový normální všední den. Dopoledne na dvoře a večer procházka po louce. Zase půjdeme opékat buřtíky, u ohnišť je nově navežené dřevo.... Masíčko z mrazáku jsme už svorně skoro všechno zpucovali....

Tak Jardo, Dano, zítra šupky, dupky pro buřtíky a další masíčko....! A nešiďte to !

A hodinky s vodotryskem bys, Aeshlinko nechtěla ...?

No, když v nich budou i rybičky - tak proč ne ?

 

3. 8. 2010 Jarda s Pavlem si vzali mou prosbu o rybičky k srdci a nachytali mi jich plný kbelík. Tedy i Mňoukalům. Budou HODY !

Když jdu na procházku, lidi mě moc chválí- líbí se jim můj dlouhý nos, nohy,

líbím se jim celá !

No, občas si mě sice spletou s kolií, ale už jsem si zvykla.

Dělám jim pro radost takové "držtičky" - třeba Quasimodo mi jde moc dobře. To se celá nahrbím, pěkně cupu stočená ke straně a stáčím k tomu hlavu a hróóóózně poulím oči- a když ještě vypláznu jazyk, tak to jsem dokonalá ! To miluju !

A pak HUP - a jsem to zase já, Lady Aeshley !

Chtěla jsi říct Kašpar Aeshley, broučku ?

 

 4. 8. 2010   Dneska večer jsem ukazovala známým agiliťákům, jak umím skákat radostí.  Dobře metr osmdesát ze země...

Cha,  pak že to nedovedu, že prý mě bolí nohy ! (Kdo to řekl ?!! )

Nohy mě zásadně bolí jen na něco - třeba když se mi nechce ven... .no to mi ty nohy málem upadnou ....Ale při blbnutí - kdo to kdy slyšel ?

A po skoku vysokém byl zase ohýnek, mazleníčko, buřtíky, voňavá louka....dokonce i Arči se našel ! Holomek se šel napít do Zátočky a nikomu ni neštěkl ! Jenže Jarda už ho za ty roky zná - no a taky na něj přes louku viděl. Mě z vodítka nepustili - ale i tak to bylo fajn.

Ta bábovka, co ji Zuzka upekla byla taky dobrá - lidi, hlídejte si to jídlo !

Já se za vás hrdinsky obětuju, aby jste nebyli tlustý, ale pak se domů kutálím !

Jsem aristokrat, ne aristokratická popelnice !

 

5. 8. 2010     JO, A MÁM TO !  Co? No druhé očkování, přeci. Doběhla jsem si pro ně odpoledne k naší paní doktorce. Je moc hodná a má vlkodava co taky umí pěkně skákat.

Tak k ní budu chodit, to je můj člověk !

A večer ? No klasika - louka a blbnutí v trávě, ryby, krtci a v televizi Colombo !

 

6. a 7. 8. 2010 Lije jako z konve. Tak toho moc dělat nemůžu - ležet v pelíšku, ležet Jardovi nebo Daně na válendě, pomáhat při zpracovávání materiálů pro klub, mlsat hroznové víno, pomáhat při čtení, dohlížet na Mňoukaly, rychle se venku proběhnout a potom si nechat hezky vysušit kožíšek  a koukat se na filmy. A poslouchat rádio - no, nic moc....

Lidi a chrti, ty povodně jsou hrozný ! Je potřeba těm lidem i zvířatům pomoct !

 

 

 8. 8. 2010  Konečně přestalo pršet. Tady u ás to jde, Jizera je sice rezavá jako Lotčin kožich, a stejně tak divoká, ale nevylila se. To by mě moc mrzelo- nemohli bychom na louku a taky kvůli Interdogu a agiliťákům. No a kvůli buřtíkům- protože by nám Jizera odnesla ohniště !!!

Pojedeme na houby. Jak znám Jardu a Danu, tak taky houby najdeme...ale v lese je krásně. Arčus a já se proběhneme a v Ledecké pekárně nám určitě koupí nějaký mls.

(Houby jsme našli a mls byl taky - a v lese krásně !)

Když budete vědět o nějakém barzojovi, nebo i jiném hafanovi nebo i Mňoukalovi,co ho voda vytopila, hned pište. Ráda pomůžu a rozdělím se o krmení.

Myslím to vážně. Slovo šlechtice a tlapku na to !

 

9. 8. 2010   Pršelo jen ráno. Odpoledne mi chtěli Jarda s Arčím utéct - ale miláčkové, to se pletete, umím  běhat rychle ... Na louce bylo vůbec pěkně, voda už opadá a je čistší. Zase jsem mohla chvilku běhat bez vodítka. A snažila jsem se, byla jsem vzorná !  

Něco Vám povím, ale pššššt : zítra budu mít svůj VELKÝ DEN.....To jste zvědaví, co ?

Nepovím, to je PŘEKVAPENÍ ! 

Už se s Danou nemůžeme dočkat !

 

 

10. 8. 2010 - No, už si to nemůžeme nechat pro sebe.

BYLA JSEM POPRVÉ OFICIÁLNĚ V DOMOVĚ SENIORŮ JAKO ČLENKA NÁVŠTĚVNÍHO TÝMU .

Zní to hrdě, viďte ?

Prostě jsem se tam šla mazlit, nechat se učesat, poslouchala jsem povídání a bylo nám spolu všem na verandě moc fajn. Také sestřičky mě přišly pohladit a pomuchlat, Dana jim dovolila dát mi kousky sušeného masíčka, co jsme si vzali z domova....

Jo, lidi, takhle vypadá psí ráj....

V sobotu  tam půjdu zas! A budu mít speciální vodítko JEN do Domova !

To budou moje "montérky" !

I šlechtic může chodit v montérkách, když se mu to líbí .....

Jo Mňoukalové, už tam budu chodit s vámi !

 

11. 8. 2010    Dnes bylo ZUZANKY ! Tak jsem šla večer gratulovat. Byli jsme na zahradě a Pavel si myslel, že neulovím masíčko. Spetl se...Ulovila jsem i chlebíček ! Když mi ho po honičce hodil - v letu  jsem ho chytla, pěkně sebou hodila a tryskem  si ho donesla na svou deku . A tam jsem si ho labužnicky vychutnala.... škoda, že jsme s sebou neměli foťák.

To byste viděli, jak sebou umím hodit !

Pak se mi chtělo kráááásně spinkat, dívala jsem se z bezpečné vzdálenosti do plamínků a poslouchala vyprávění všech. Škoda, že jsme museli domů...

Ale lidi a barzojové, ještě to nekončí! V neděli má svátek Hanička a tu doma taky máme !  Hned 3x !

 

Myslím, že budou tři buřtíčky ..... Za každou Haničku jeden !

 

12. 8.  - 14. 8. 2010  Uf ! Hodně náročné dny ! A ty slejváky..... Jizera je zase rezavá jak Lottynčin kožich a mraky šedočerné jako Jimmy - v takovém emerickém počasí, no to se nikam moc jít nedá. Ve Finsku prý bylo dokonce tornádo ! Co kdyby přišlo i sem a odneslo mi ocas ?

Tak ležím na válendě, lenoším a když se Dana nedívá, seberu jí Dicka Francise a čtu si......Teda řeknu Vám, to jsou nervy !

Aeshley, máš to vzhůru nohama, nevadí ?

Mně ne - a tobě ? A vůbec, půjč mi brejle !

 

 15. 8. 2010 Jára nám stůně. Tak mám  po náladě, i když dneska tu bylo krásně a taky přišla návštěva - samozřejmě jsem ji slušně přivítala. Představte si, že s sebou měla Mňoukalku !

To není fér- a s chrtem sem nepřijde nikdo !

Teď  večer se sem žene bouřka. V Británii prý prší psi a kočky ... Budu ve střehu, co když je ta bouřka z Británie?  Třeba naprší nějaká chrtí kamarádka !

Ale bouřko , to ti povídám, ať prší s pádákem , aby si nepotloukla ty své baletní packy !

 

16. - 17. 8. 2010    No, trochu to flákám, já vím. Jenže ono se neděje nic moc. Jára stůně, chodíme s Arčim  na procházky do parku nebo ležím na velitelském stanovišti na válendě v obýváku. Dokonce mám i fotku !

 

Přeci snad jedna novinka:  zase byly kuřecí hody....ale obávám se, že budu muset držet dietu.

Nevešla bych se do kožichu ......

 

18. 8. 2010  Dneska mají Hely svátek. To abych jim potřásla tlapkou. Taky půjdu odpoledne do Domova. Už se těším !

 

Změna plánu, Járovi bylo moc zle, tak až bude líp.

 

19. - 20. 8. 2010   Dělám ošetřovatelku a osobního strážce...Skoro jako v tom filmu .....Jen jsem Leilu ještě neslyšela zpívat, jen temně vrrrrčet ! Lidi, to je fuška. Ragdollka Leila  je u nás na skautském táboře a potřebuje ochranku. Olana asi nemá ráda Kanaďany.....A já jsem si myslela, že Amík jako Amík .... Evidentě hvězdy a pruhy nejsou totéž co javorový list !

Spíme spolu na verandě a v předsíni a v obýváku a všude ji hlídám a jak přijde Olana, udělám na ni stráááášlivý obličej. Pak otevřu tlamu a pořáááádně si zívnu - vidíš, Olanko, tímhle zoubkem bych tě mohla kousnout do  jednoho ucha, tím druhým do druhého (máš už připravené náušničky ?!) a  všemi tě chytím za prdítko, jak nedáš Leile pokoj !

Ola je chápavá holka....náušnice nenosí a nemá ráda děravý kožich  na zadku....

Není nad řešení mírovou cestou.....

Kromě  toho ošetřuju a hlídám Jardu. Když má vycházku a my psi s ním a s Danou jdeme ven , jdu za ním a raduju se ! Házím hlavou a ocasem, poskakuju a dělám Quasimoda a jiné držtičky, protože už je mu líp a svítí sluníčko a tak. Jo Jarda, to je můj kluk !

 

21. - 27. 8. 2010  No já vím lidi, flákám to. Ale víte, bylo toho trochu moc. Někteří Mňoukalí chovatelé nám dali tolik zabrat, že nebyl na nic čas. Seděla jsem na válendě za Danou a slintala jí za krk, abych ji při  vyčerpávající práci  u počítače trochu osvěžila... 

Moc nemluvila, jen říkala FUJ a BRRR !  (No to asi těm Mńoukalím chovatelům)

Mě bylo z některých taky dost špatně. No fakt, bylo mi tak špatně, že jsem v půl třetí ráno a potom ve čtyři ráno zavolala Danu, abych jí ukázala, jak na to, co s nimi.

No věřte nebo ne, bylo toho čtyři velké hromady a pěkně smrděly....

Dana se sice moc nevyspala, ale já tvrdím, že nejvíc člověk pochopí na příkladu !!

Víš Dani, tohle je řešení těch problémů ! Ale vem si větší pytlík na hovínka....

Aeshley, nebylo to trochu jinak ? Kdo vyluxoval všechen kočičí Ryoal z mističek ?

Ale to asi větříček, víš navečer tak foukalo...... Amíci mi vyprávěli, že tam u nich, v Emerice, prý to odnese i barák a Mňoukalem ! Ani nemusí platit letenku !

No tak co se divíš pár granulím ?

 

28. 8. 2010  Den D. Přijela moje milovaná maminka Marie.... Běžely jsme jí naproti na nádraží. Hezky jsem ji objala a otírala si o ni hlavičku - jo, na maminku se nezapomíná !

A přivezla Arčimu a mě kost ! Mňam, mňam , i Mikešovi jsem dovolila ochutnat. Celé dopoledne jsme si povídali, Marie mi šeptala do ouška, hladila mě - no lidi, takhle nějak vypadají chrtí vánoce. Nad hlavou mi sice visel jen asparágus, ale ty chuchvalce mňoukalích chlupů, co se z něj nedají obrat, byly skoro jako třásně na stromečku....A kdyby si Chesea zapálila ocas a přitom syčela, bylo by to skoro jako prskavka.

(Dani, schovej sirky, kdo ví, co by Chelsea mohlo napadnout...)

Aeshley, Chelsea neumí číst a já jí to říkat nebudu....

Jo lidi, dneska je svět vážně krásný - měla jsem tu maminku, Járovi je líp , k obědu byl guláš, Dana dostala nožičku od brejlí, co ji Jimmy ukradl a já teď ležím v pelíšku zachumlaná v dece a olizuju tu svou kost.

Řekněte, mohl by si nějaký  barzoj přát víc?

 

 29. 8. 2010  Tak si tak ležím na válendě s Arčiho kostičkou, co ji nechce, aby jí nebylo smutno a přemýšlím ...

Dana pracovala  na výstavě a vyprávěla mi, že u nich v kruhu byl takový černý velepudl, co když se trochu otočil, že nebylo vidět, že je to pudl, tak vypadal jako barzoj, co nosí afro.... 

Hmm, asi měli těch pudlů trochu moc, až jim to vlezlo na mozek

Ale já vám povím, z čeho to má ! To má z těch svejch kamarádů a z toho života, co vede.

Počítač, formuláře, překlady, výstavy,  Mňoukalí chovatelé a hlavně MŇOUKALOVÉ sami !

Kdyby si taky vzala kost a lehla si ke mně na válendu,

přišla by Leila, taky by jí olízala jako mě a bylo by nám spolu fajn

I bez barzojů s afrem.....

Aeshley, ale on tam vážně byl.....

A dost, vypínám ti počítač a že jsi to ty, pustím tě i na tvou vlastní válendu.

Jen tu kost, tu ti zatím nepůjčím....

 

30. 8. - 1. 9. 2010  No fakt jsem Daně nechala vypnutý počítač - nóóo´skoro....

Začal nám školní rok.  Študenti volají a hlásí se a já z toto profituju....Cha, chá !

Každý mě pohladí, podrbe a já mu za odměnu dám pár svých zlatých chlupů...

(Těm, co zlobí nebo neumí slovíčka dám jen ty šedivé...)

Ležím si tu na válendě,  Mňoukalové namají žádný respekt a klidně si přijdou lehnout ke mě, banda jedna ! To smí jen Leila.....a Chelsea pochopitelně.

A představte si, že mi dneska málem shodili na hlavu asparágus !

To zase Amíci Mikeš s Tranďákem - oni si pořád myslí, že jsou tam na těch svých prériích . Ale počkejte, milánkové, objevila jsem v knihovničce Vinetua - tak to se vám nebude líbit, až vám oškubu tu barevnou třepetalku, udělám si péřovu čelenku a budu vás po těch prériích v obýváku, ložnici, předsíni a kuchyni honit. I do koupelny za vámi vletím .

A ani koně nepotřebuju, protože, milánkové , KŮŇ JSEM JÁ !

 

2. 9. 2010  Mikeš se mi odstěhoval....No jo, povýšil, teď se na mě bude dávat z kopečka, z Hrdlořez...

Vlastně, když tak o tom přemýšlím, on tam ten sígr patří.

Je to totiž lotr v hedvábném kožiše - docela určitě vrahoun myšiček....

Teď z něj bude Mikeš MYŠOODAV z  Hrdlořez !

Teda lidi, to zní skoro jako Vlkodav...... no ještě, že není barzojdav......

Prostě Amík - ale trochu se mi po něm stýská. Ještě, že mám Leilu a Chelsea, v noci mi budou šeptat do ouška a necháme si spolu zdát o krtkovi, co ho mají mladí na zahradě a co  skoro nespí a jen dělá ty své hromádky.

Dneska jsem se na něj těšila  - jak mu proženu perka...A on darebák zrovna spal...

No věřili byste takové pracovní morálce ? Chrápal, až se hromádky třásly  a na silnici asfalt odletoval !

Aesley, to byla sbíječka....

Houbes, to ten krtek  tak strašně chrápe !

 

 

3. 9. 2010   Máte rádi pohádky? Já moc!  Když mi Dana vyprávěla o mé neteřince, která byla minulý týden na výstavě a je krásná jako Sněhurka, řekla jsem si, že to zkusím s tím zrcadlem. Víte, jestli to naše taky umí mluvit.... Tak jsem si před něj večer stoupla a povídám :

Zdrcadlo, zdrcadlo, řekni mi, kdo je v zemi zdejší nejhezčí a nejkrásnější ?"

(Samozřejmě, že jsem čekala odpověď: "No přece Ty, barzoji !")

Ale místo toho se ozvalo : "Já, štětičkovatý Main!"

To Lotka - seděla za mnou na stole a měla hubu otevřenou od ucha k uchu ! Tak mě rozzlobila, až se mi v žilách zkudrnatila krev jako ty moje chlupy. A povídám jí - jak jsem to odposlouchala při hodinách angličtiny : "Shut up !"

Ale  Lotty le splachovací - usmála se na mě těmi svými tesáky a pravila :

"Já jsem věděla, že Vy Rusové máte talent na jazyky!"

A klidně si olizovala tlapu.....

Jesť eto vazmožno ? Takaja Amerikanskaja koška mně budět govoriť, što borzaja sobaka net samaja krasivaja na světě ! Vot Amerikanskij main .....Kogda tvojo plemja v Maine chodilo za gribami, mojo plemja iz etich gribov dělalo boršč   !

 

4. 9. 2010   Víte, jak by měl vypadat ideální chovatel koček ?

Měl by mít aspoň dva barzoje - protože to jsou nejlepší kočky na světě !

Jako já......

A co ty opravdické kočky ?

No, ty může mít přeci na fotce.......!

Představ si dvě placaté Lotky na zdi - není to krááása....:-))

 

5. 9. 2010  Byla jsem na gribách se Zuzkou, Pavlem, Járou a Danou...Jo, lidi, tam bylo krásně ! Chodila jsem  na volno - hezky po cestičkách, přeci nepolezu s tím svým kožíškem nějakým mlázím, že...Ještě bych si ho mohla ušpinit.

FUJ !

Špinavou práci dělali ostatní - lezli po kolenou, prodírali se ostružinami a přeskakovali větve.

Já na ně dávala pozor - aby nesbírali mochomůrky a lysohlávky

Aeshley, a ty je fakt poznáš?

No, jasně, proto mám lysohlávek plné kapsy ....

Víš, jako v Popelce.....Místo oříšků ..... To se Mňoukalům  budou zdát věci !

Aeshley, že se nestydíš ?! To jsou kamarádi !

A kdo mi pořád říká: Kočičky jsou FUJ , Aeshley....

Tak si v tom udělej nejdřív jasno - nebo si dej jednu lysohlávku , Dani......

To by byla smaženička.....

 

 6. 9. 2010  Hmm, tak jsem si říkala, že když ty kočičky nejsou FUJ, tak ochutnám...

Ale malý Amík tak strašně vřískal a nechtěl se nechat sežrat.....

Ty kočky jsou fakt divné a já kvůli nim málem dostala na p.....zadek

(i od Lotky... a to mi chtěl nabančit i Jim, Olana, Chelsea, Cheyen,

.......no bylo jich prostě MOC MCO)

PS: Amíkovi se daří dobře, sliny mu v kožichu uschly a žádné další škody neutrpěl. Cpe se Royalem jako zjednaný a já chudák sirota v předsíni dostala jen konzervu....

....a od Dany  hodně ostrou držkovou....

Vždyť to říkám, lepší by byly placaté kočky na fotce ...papír nežeru....

Aeshley, buď ráda, že to tak dopadlo a  radši už mlč, nebo bude placatý barzoj na fotce !

Už mlčím, Dani, ani nedutám ...Mainíčku, pojď ke mě blíž.....

 

 

7. 9. 2010  Stále říkám, že to pořekadlo "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti" je pravdivé.

Tak jsem ráno ve 4. 45 vyhlásila protiletecký poplach.

Sirénu sice nemám, ale když pořádně, ale fakt pořádně přejedu drápy po dveřích

-  to je taky pěkný zvuk!

A museli se mnou ven .....

(no pravda, bylo to trochu jako bombardování na trávníku- pro mravence určitě....a potom zase trochu jako kalná rozvodněná řeka...)

Aeshley, ty čunče, kdybys nebyla jako popelnice, co všechno sblajzne, neměla bys průjem !

Ale Dani, nad ránem bylo venku tak krásně...A ty hvězdičky, měsíček, pytlíček na hovínka.....

Prostě romantika.....

 

8. 9. 2010  U nás doma si myslí, že trocha míííírrrrrného rozmazlování ( protáhnout přední packy), nemůůůůůůůže škodit (protáhnout zadní packy).

A tak jsem dostala snídani do pelíšku .

Pěkně přikrytá dekou jsem si pochutnávala na masíčku. A víte, kdo si pochutnával se mnou ? Leila ...no, ona je skoro taky jako pes.

A hlavně, není to MAIN !

 

9. 9. 2010  Tak jsme tu měli rodinnou sešlost. Taky z ní máme aspoň dvě fotky. Rodinná sešlost je prima - vždycky z toho něco mám...Pohlazení, pomazlení, dobroty - a taky spoustu legrace.

 

10. 9. 2010  - Jo, tak víte, jak mi taky říkají? Víla Kudrnka - to že mám takový krásně kudrnatý kožíšek.... No, pravda, jsem štíhlá, vysoká, mám krásné bílé nohy, ušlechtilý obličej, krásné tmavé oči......

A jsem jediná víla, která má čumák  a umí štěkat ! (Ale to jen při zvláštních příležitostech...)

 

11. 9. 2010 - Podruhé v Domově seniorů ! Bylo to krásné - spousta pohlazení, povídání, drbání, česání - a dobrot, samozřejmě.

To byste nevěřili, jak jiné je to rázem povídání a vzpomínání, když tam přijde PES

- co pes- CHRT !

(To by prostě Mňoukal nedokázal !)

Aeshley, co jsi to říkala ......?!

To já nic, to jen větříček........

A odpoledne po práci hurá na houby !  Dělala jsem  strašidelnou vílu: To se dělá takhle: Schováte se, zplacatíte do trávy, že vypadáte jako kožich, co už pes nepotřebuje a když se k vám někdo známý přiblíží, vyskočíte jako blesk !

Občas někdo spadne do košíku s houbami, když se  před ním efektně zjevím !

Hups.......

Umím být rychlá, to je fakt, ale lidi vážně nežeru....

Víly  přece nežerou....... (možná jen občas ochutnají malé mainíčky....)

 

 12. 9. - 13. 9. 2010  Doma nás trochu trápí chřipka.

To chce pěkně odestlat, uavřit si čajíček, vzít si pěknou, ale fakt pěknou detektivku ....

Dani, ale v té posteli přeci budu ležet já (tebe stejně hned bolí záda) a Dicka Francise prostě miluju. Ti jeho koně jsou jako my, chrti !

No a ty si vypij ten svůj čajíček a skoč mi pro něco k jídlu.

Není nic lepšího na chřipku, než trocha pohybu na čerstvém vzduchu....

Aeshleýýýý............!  A ven z mého pelechu a H N E D  !

 

 

14. 9. 2010   Potřetí v Domově. To byla krása.....

Měla jsem velikou radost a všichni v Domově  taky.

Hezky mě načesali, pohladili,

jen, pravda, nejdřív ze všeho jsem se musela podívat do jejich odpadkového koše..

Co vy víte, co kdyby tam byl B U B Á K  Mńoukal ?!

(Nebo nějaká fuj mňamka pro Aeshlynku.......?)

No ale pak už jsem se chovala jako vzorná psí dáma (protože v koši nebylo nic...)

 

15. - 17. 9. 2010  Práce, práce a zase práce ....Ještě. že se taky dostanu na chvíli ven !

 

18. 9. 2010 - Směla jsem se dívat na televizi v Jardově pokoji. Na Colomba ....

Mňoukalové tam mají misku se svou mňamkou.

Tomu se prostě nedá odolat -  Jarda ji chtěl určitě zblajsznout sám, a tak mi ji schoval pod křeslo, vlastně  spíš až za křeslo...

Ale já jsem holka mazaná !!!.

Pěkne jsem se plazila po pokoji jako opuchlý had a už jsem tam skoro byla ...

Když v tom mi uvízl zadek pod křeslem.

Hmm...prekérní situace....

Nešlo to dopředu ani dozadu...(a ještě se mi všichni smáli).

A co bylo horší - z druhé strany (!!!) tu mňamku Mňoukal Noah sežral !

 

19. 9. 2010 - Tedy lidi, to je jako v hororu ....

Máme tu vetřelce...!!!

Je menší, než já, světlejší, má dlouhý čumák a tvrdí, že je taky barzoj.

Nesmysl.......

Vetřelce poznám na sto honů. A taky jsem to na něj žaštěkala: "To je můj pelíšek, mazej pryč !" No a co myslíte - spí si klidně vedle psacího stolu v obýváku - s    M Ň O U K A LY !!!.

Jmenuje se Kelly, ale říkají jí Elie a máme se kamarádit.

Kamarádit se s Vetřelcem ?

You´re probably mad, friends.....

Co kydž bude taky tak strašně slinat jako v tom filmu ?

Co když mě   s e ž e r e ?

Aeshley, dneska cestou z Brna  vyžrala plný vagón hokejových  fanoušků, fakt nemá hlad ....

(Nefandili jejímu týmu....)

 

20. 9. 2010  Noc s vetřelcem byla dobrá. Elie neslintala, nekvílela ultrazvukem a dokonce spala v obýváku. Uf, to jsem si oddychla, mít slintu Vetřelce v pelechu !

Ešli, Elie neslintá jako Ty.......

Ráno byla romantika - procházka v pět ráno ve studené trávě s hvězdičkami nad hlavou.

Do té hnusné mokré trávy bych se nevyčůrala ani náhodou, ale Elie samozřejmě ano . Po snídani zkusila svůj ultrazvukový repertoár - tak jsem si dala uši pod ocas - docela dobrý, pomohlo to....

Už se těším večer na louku - trochu Elie proženu, hmmmm - nebo ona mě ? A možná by nebylo k zahození prohnat společně Chelsea - ona je teď pěkně okleplá....

 

21. 9. 2010  Je to jasný, Elie JE vetřelec! Pozorovala jsem ji, jak ráno snídá. Otevřela tu svou tlamičku a udělala chramst, chramst, chramst a málem ukousla hlavu Chelsea i Cheyenne, když jí při tom asistovaly. A pak se líbezně usmála a ukápla jí ta vetřelčí slina.

Tak jí povídám : "Elie, s pravdu ven, odkud jsi přiletěla?" A ona zakníkala něco ultrazvukem. Tak to zkouším znovu - a najednou se Vám kolem ní objevili všichni maini. Amíci - na chíli se mi zdálo, že mají tmavé kravaty a černé brejle...MAINI V ČERNÉM....., kočičí FBI !

 Hrůza.

Olana si olízla packu a povídá: "Víš, co je státní zájem, Ešli ?!"

No jasně, že jsem kývla.

"Tak se neptej,  nebo strávíš zbytek života ve vyhnanství v předsíni.

A navštěvovat tě budeme jenom my, MAINI !" , povídá líbezně Ola a kožich se jí černě leskne....

Tak jak mi to vysvětlila, už se radši neptám - a Vám radím totéž.

S Mainy není radno si hrát - ještě byste jim museli zpaměti odříkávat všechny emerické prezidenty od George Washingtona

(no a já znám jen toho a  potom od prababičky jen Báťušku cara, a to Amík nebyl...))

 

22. 9. 2010 - Tak a je to tady. Stalo se přesně to, co jsem si myslela: Elie shltla Aloise !!  Normálně jsme přišli s Arčim do obýváku jako slušní psi (Arči si dal opravdu záležet !) a vidíme Elie, jak si čte!

Byla do toho tak zabraná, že nás ani neviděla.

A jak tak listovala packou, pořád rychleji a rychleji, najednou vylětěla, chňapla to do huby a četla tak - až to prostě hltala a žrala.

Lidi, ona četla ZUBAMA !

A tak sežrala Psohlavce od Aloise Jiráska.

Věnujte jim tichou vzpomínku, přátelé.....

Šli jsme je s Arčim  z milosti zakousnout, aby netrpěli.....

 

23. 9. 2010 - Lidi, já měla dneska zvláštní sen!

Nad ránem, když vzala Dana Elie vyčůrat, zavřela jsem ještě oči a podřimovala. A najednou slyším, jak mě někdo volá.

Přede mnou stála Chelsea, ale místo pruhů měla na sobě hvězdičky, jako svatozář. Tak povídám: "Kdo jsi ?"

A ona na to : "Jsem Tvůj anděl strážný !"

Zmohla jsme se jen na : "KECÁŠ ........"

 

A Chelsea povídá: "No, vážně Ešli, přišla jsem Ti něco říct."

Tak koukám jako vejr a povídám: " A kde máš křídla?"

A Chelsea na to : "I v nebi nám šáhli na prachy. A tak šéf řekl - křídla jsou moc drahý, ocasy vám musí stačit. Když budou pěkně hustý a dlouhý, doplachtíte na nich na zem ."

"No jo, ale jak se dostaneš zptátky, anděli?"

A anděl na to, že to není potřeba, protože jeho pracoviště je tady na zemi.

"No tak dobře, anděli, ale co mi chceš?"

"Víš, jde o Elie", povídá anděl a mrknul na mě okem.

Docela jsem se vyděsila , aby mi ji nechtěl vzít, protože už jsem si na ni  zvykla.

A tak povídám: " To je kvůli tomu Jiráskovi, co ho sežrala?"

A anděl na to, že ne.

"Tak co teda", povídám zase já...

"Ešli" , říká laskavě anděl a oči se mu smějí, "přináším ti radostnou zvěst."

"Anděli, nelakuj mě, Ježíšek se narodí až za tři měsíce  !"

"Ne, Ešli, jen jsem Ti přišla říct, že Elie NENÍ vetřelec, ale fakticky BARZOJ!"

Tak jsem na něj vykulila oči a říkám : "FAKT ?"

"Fakt" , povídá anděl. "Včera večer jsem neodolal a hrál si s jejím ocasem.

A taky jsem si kousl. Chutná přesně jako barzoj.

A Ešli, vetřelec není chlupatý!"

A tak mi to došlo. Přivřela jsem oko, jako to dělá Colombo, plácla se packou do čela a povídám: "Že mě to nenapadlo, anděli...a vidíš, to se mi stává pořád..."

(Škoda, že jsem neměla ten Colombův zmamlaný baloňák...)

No a pak jsem se probudila a Chelsea seděla vedlě mě, jakoby nic.

No tak co byste si o tom pomysleli.....

 

 

 

 

 

24. 9. 2010  Začíná se nám kazit počasí - škoda. Elie se mi ráno nastěhovala do pelíšku.  Hřeje docela hezky, tak jsem ji tam chvíli nechala.

Chlupatá ohřívací láhev...Hmm, to bych si měla nechat patentovat !

Ale řeknu Vám, to je energie...

Myslím, že vždycky večer strčí ocas do zásuvky a nabíjí se, protože jinak to není možný. Ona je totiž v kuchyni, v obýváku, v ložnici, v koupelně, na záchodě, na verandě a v mém pelechu zároveň...Nechápu to....

Když jdeme ven, tak blbne, že sváže Danu i mě vodítkem a potom musíme čekat, až nás někdo hodný rozváže. (Dneska zrovna nikdo známý nešel...)

Řeknu Vám, přátelé, nevím, co je horší - jestli štětičkovatý main nebo Elie...

Zlatá ragdollka Leila - to je modrooký kliďas co mi bez mrknutí oka vyžere celý talířek granulí (a pak jde teprve na svoje). Ale já jí to přeju. Bude mít koťátka a určitě chce, aby byla velká jako BARZOJ !

Byl by to Ragzoj !

Hej, Dani, nemáš číslo na emerický patentový úřad?

Nechala bych si tam patentovat RAGZOJE !

(Když mohla Bakerová, proč ne já - a to by byl teprve búúúsiness!)

 

25. 9. 2010  Tak nás konečně Jarda naložiil do kočáru a jelo se na houby.

Na Klokočku, pane šofér, na Klokočku !

Jo lidi, to byla krása. Elie i já jsme dostaly volno. Tak jsem vždycky vzala Elie kousek stranou a učila ji důležité věci pro barzojí život.

Třeba jak jsou dobré zaječí bobky (Mňam !), které houby sbírat a které ne.

Eto ja znáju od Bábušky Jágušky - z z čeho myslíte, že vařila  svému kocourkovi polívčičku....Jenže to nebyl  měkota Main ! To byl tvrďák  Sibiřák a jeho máma byla Něva - jo, ti něco vydrží. Žádné hamburgry a krocan. Žádné rozmazlování s dvaceti pod nulou ve státě Maine, pane na Sibíři, tam je 50 pod nulou a Sibiřák v tom chodí venku BOS !

Škoda, že není u nás v klubu !

"Aeshley, copak tím chceš říct? ", zeptala se Dana

"Jen vysvětluju Elie, že z mochomůrek červených Amíkům polívčičku vařit nemůže. Nejdou jim k pleti. To ty tgyrované, ty vypadají mnohem líííp  !!!! "

A jak nás tak Dana honila po lese, Elie to brala přes mokřiny, kořeny, mezi stromky, prolétla bahýnkem ( i ochutnala !) a pak zahučela střemhlav do nejhlubší louže. Fakt jí to moc slušelo s tou dlouhou travou za ušima. Vypadala jako Inčučúúúúna ! A bahýnko na čumáku jí dodalo přímo ďábelský vzhled......

Bylo to poetické odpoledne - jen ty mochomůrky jsme tam musely nechat

Příště, Amíci......búdět boršč !

 

26. 9. 2010 To je ale hnusně ! Lije a lije, jako když tam nahoře v nebi čůrají všichni barzojové do taktu a Svatý Petr jim k tomu diriguje.... To jsem tedy zvědavá, kdo to uklidí. Tady dole úplně stačí, když občas nedoběhne Elie. Olana si k tomu vždycky sedne, kouká na to a zpívá si "Mouře tou nejní Táulinskej ryubník

( přízvuk jí dělá problémy. Měla by si vyndat ten horkej brambor z huby, pořád jí to říkám...Ale ona že ne, prý je to "hot potato made in USA"... )

Tak tu s Elie a Arčim ležíme a čteme si Aloise. Nechali nám tu jeho kostřičku a tak obíráme stránečky a fakt to úplně hltáme.

Řeknu Vám, klasika je klasika ! Tolik radosti Vám takový Francis nikdy nemůže dát...

"Proč myslíš, Aeshely?"

"No, Dani!  Vždyť je přeci brožovaný. To by si jeden barzoj moc nepočetl...To víš, my, ruští bohatýři to prožíváme všemi smysly......takový klasik Ti musí pěkně skřípat mezi zuby, musí se krásně škubat a pak sladce rozplývat na jazyku...má takovou uleželou chuť ! Vem si třeba Tolstého - Annu Kareninu- to by bylo žrádlo !"

( Hmm, Jarda s Danou nám zavřeli knihovnu ....! A to Tolstého nečtou, lakomci !)

 

27. 9. 2010  Ti barzojové tam nahoře ještě nepřestali - tak mám takový dojem, že se k nim přidali ještě další..... Divím se, že jim to dovolí.

My s Elie a Aršusem doma udělat takovou paseku, tak je vix jako řemen....

To víte, nebíčko - tam si to můžou dovilit...Tím spíš, když to padá k nám dolů na zem !

Tak si zase čteme a jen se jdeme ven vyčůrat a tak.

Pochopila jsem konečně zákon padajícího lejna : zezhora k k nám, od nás do p.....

"Aeshley, kam ?!!!! "

"No přeci do pekla, k čertíkům. Dani, i v Tibetu topí jačím trusem. To víš, ekológie....žádný uhlí, žádný drahý solární panely co kvůli nim bude od ledna míň žrádýlka - my barzojíci, molodci, jim poradíme , klukům chlupatejm !!! Ať je tam pak mainíkům pěkně teplíčko..... "

 

28. 9. 2010  Tak je Svatého Václava. No, svátek je svátek.

To i barzoj odpočívá - konec konců jsme přece taky Slovani, no nééé ?! 

Dopoledne jsme šly s Elie a Danou na louku a na oříšky. 

Slíbila jsem Elie, že jí ukážu Marfušu . A ona tak letěla domů, že z vodítka odlítla karabinka.

Má sílu, holka. Na zimu se bude hodit. Bude mě vozit na saních.....

Doma na válendě povídám Olaně: "Hele, víš kdo je Marfuša?"

A ona na to, jestli je republikánka.... Povídám :" Prdlajs, Olanko, je z Mrazíka ! " a narvala jsem si ořech do huby. A  C V A K !  Pěkně jsem ho rozlouska jako malinu !

Na Olu to udělalo hluboký dojem. Šla do sebe - zalezla do škrabadla a zkoušela tam taky louskat ořechy. Když vylezla, zeptala se Dany, jestli je v kalendáří ještě nějaké místo pro jiného svatého. "Proč?" povídá Dana a Ola na to, že po Svatém Václavovi mučedníkovi může být v kalendáři svatá Aeshley, mučednice, protože jestli hned nezdrhnu, přibije mě drápy na dveře za všechny ty skořápky, co se  jí zapíchaly do tlamy.

 

No věřili byste tomu- kroutili jsme s Elie hlavami a nechápaly emerický pohled na louskání ořechů......

Na druhou stranu Svatá Aeshley.....to zní hezky, ne ?

( Než by mě Ola přibila drápy ke dveřím, byla by z ní hezká kůžička do pelíšku.......

Ale proč jí brát její emerický sen.....)

Ořechy jsou na půdě - pro Olanku je jich fakt škoda.....

 

29. 9. 2010  Konečně přestalo pršet. A Elie dostala pořádný chrtí hlad !

Hmmm, jenže sežrala Leile její zánovní proutěný pelech.

Byla to pro ni hračka..... A tak má teď chudák Leila  ohlodané obydlí.

Skoro skončila na dlažbě- no fakt. Co myslíte, že v předsíni máme ?!

Dala jsem Elie radši pár svých vlašáků. Hezky jsme se spolu uvelebily na válendě a dělaly Marfušy. Jde nám to pěkně !

 Olana nám už taky ořechy nezávidí a usoudila, že kabel od internetu se nezapichuje do huby a chutná líp.

No, Dana nebyla moc nadšená - ale já jí povídám:

"Hele, máš Amíky ?! Máš ! Tak si nestěžuj! My barzojící s měkkým slovanským přízvukem maximálně sežereme Leile pelech, ale na moderní informační technologii bychom - přísahám BOHU- ani nepomysleli....(Elie, neslintej !)

 

30. 9. 2010. 4. 15 ráno - a   B U D Í Č E K  ! To měla Dana radost.......

Ale když příroda volá, i chrt musí do chladného rána do odporné mokré travičky....

"Aeshley, ty nenažerto - kdo vypucoval kočkám všechny misky ?"

"No já, Dani. Ale fakt z lásky..... Přeci v té moudré knize, co ji máš občas pod polštářem

(Elie už ji ochutnala)  je : "Miluj bližního svého jako sebe samého". No a tak se tím řídím.

Víš, jak by kočky bolelo břicho a musely by lítat na záchod, kdyby to sežraly ?

Tví milovaní Amíci a Ragdollíci ? Tvá Lottynka  a Foxinka ......

Leilinka a Helenka a Bettynka ......

(no prostě všichni  Mňoukalové, nemám po ruce seznam a brejle mi Elie sežrala...)

A víš, jak by tě bolela záda z uklízení kočičích bedýnek ?

Tak tohle všechno jsem ti hrdinsky ušetřila. Protože vás všechny miluju - jako sebe sama-

(jen Elie občas ne, když sežere masíčko z  M É  mističky.....)

 

1. 10. - 5. 10. 2010  Jo lidi, moc se toho nestalo, co jsem nebyla na internetu .... 

Shit happens....

S Elie už občas spíme  v jednom pelíšku (ale na válendě v pokoji je to taky prima).

Taky ji občas nechám jíst ze svého talířku.

Už jsme prostě tým...Třeba včera. Měly jsme moc dobré celozrnné housky. Já jsem hlídala

a Elie prozkoumala pletenou tašku ...a bylo to v pelechu !

Jen Zuzka moc šťastná nebyla....představte si, že se jí někam ztratila svačina...

No to určitě Amíci , viď Elie...:-)) (zubatý  mazaný úsměv Lady Aeshley)

 A Vetřelečkovi ukápla mlsná slina.......

 

6. 10. 2010   Elie miluje stopování. To má určitě z těch svých knížek s Vinetuem, co je onehdy poctivě přežvýkávala . Ale já už se na to nemůžu dívat. A tak jí venku povídám:

"Hele, Elie, ty když zabereš a celá se nahrbíš, musíš dát pozor, aby se ti zadní nohy nepředběhly s předníma.Jak se jednou ty zadní nohy dostanou vedle Tvého čumáku před uši, už tě nikdo nerozmotá !"

Elie si to vzala k srdci. Přemýšlela o tom při žvýkání bot naší návštěvy a večer povídá: "Hele, Ešli, já to zkusím. Když se narvu k Leile do košíku a nezamotám si packy do sebe, zvládnu i stopování."

"No jak myslíš, Elie", co taky na to říct. Ale věda si žádá oběti.

Ještě, že Leila v pelíšku nebyla. Seděla na prahu a packama si zakryla oči. Bylo to fakt napínavý....Elie se tam nasoukala, byla upěchovaná jako bábovka a chrněla v Leilině pelechu až do rána. Co jí taky zbývalo, když nemohla ven......

Tak jsme ji ráno vyklepali (bez pocukrování a krájení - naštěstí se nepřipekla....) a počkali, až se nohy poskládají, jak mají. Dana jí je přepočítala, odečetla ocas - no a dobrý, vážně.

Jen venku Elie pětkrát nabourala hlavou do dřevěných kůlu u stromečků..

Asi se jí neposkládala správně hlava....

 

7. 10. 2010  Ráno jsem se strašně lekla.V pelechu se mi plazil bíločerný had !

Schovala jsem se na záchod a  povídám Chelsea:

"Jsi přece Main - ani zmije se nebojíš. Koukej to zakousnout !"

A fakt - Chelsea ho zakousla. Jenže had se nedal. Kroutil se a vrtěl a na jeho konci byla Elie a vřeštěla:  "Houby had, Ešli, to je můj ocas! Nech si ukousnout ten svůj !"

No, trochu se to nepovedlo..... Ale na druhou stranu Chelsea se bavila výborně a pozvala ještě všechny své příbuzné. Byl to den, který vstoupí do historie. Elie létala z pokoje do pokoje a za ní její dlouhatánský bíločerný ocas a za ním klubo Amíků....

A Když Elie zabrzdila, málem jí vletěli do.....

A pak kdo komu kam leze, vážení.....

 

8. 10. 2010  Elie si svůj ocas uhájila a Amíci se olízali.

Dneska se ale rozhodla, že si bude hrát na fakíra. Tak si nejdřív sedla na ty pichlavé zbytky Leilina koše, co ho okousala.

Ale asi to nebylo to pravé ořechové a tak venku ukradla ostnatou slupu z kaštanu.

Ona je fakír, co si strčí pichláky do huby a pak medituje.

Dovedla tu techniku tak daleko, že ten pichlák nakonec sežere. Jo lidi, Elie je inovátor !

No řeknětě, viděli jste někdy fakíra, co by sežral tu pichlavou rohož, na které sedí ?

 

 

9. 10. 2010  Tak jsem byla v Domově a na procházce a na houbách...

.A s Elie na Staroměstském náměstí. Je tam úúúúžasná fontána !

To Vám bylo mokrejch dětí a zvědavců ! 

I Elie byla jako myš!

Dobře jí tak, co nesežere, to musí vidět. Bože, ještě, že tu fontánu nesežrala !

Občas  v tom má trochu zmatek - nejdřív  to sežere a potom to chce vidět ! 

Hmm, nic moc, Elie...

Na houbách jsme si se Zuzjkou hrály na Vlka a Karkulku.

Já byla samozřejmě Vlk - schválně se mrkněte na fotky.

Nevinnost sama - no a jak to potom dopadlo !

Elie nás pak doma zmydlila - hlavně Pavla, za to, že ji s sebou nevzal taky.

Pořád kříčela: " Pavle, běda, Pavle, běda !" Když na něm  seděla a masírovala ho packama.

A tak jí povídám: "Elie, to je prdlajs rusky. Vítězství se řekně Paběda !

Tak už Pavlovi nevyhrožuj, slez z něj, on Tě třeba příště vezme s sebou taky.

Ale ane, abys mu sežrala auto a pak si ho chtěla prohléhnout !

Umíš si představit ty zohýbané plechy a děravé blatníky a volant do osmičky?

Tak  to už by pak ani  Barzoj nenastartoval.... ! "

 

10. 9. 2010  Tak - a je ze mě SVB ! že nevíte, co to je ? No to je Samostatně výdělečný Barzoj !

Za odpolední procházku v Ekocentru s holčičkou Viktorkou jsem si vydělala  pořádnou konzervu.

Ale že to byla procházka - pomalu dvě hodiny jsme se procházeli po parku a po louce a Viktorka toho stále ještě neměla dost !

Tak jsme se doma o konzervu rozdělily - a při té příležitosti povídám Olaně:

 "Hele, kdybys nebyla koza, tak půjdeš příště se mnou.

Taky bys dostala konzervu - ale musíš pořádně chodit na vodítku, OK ?"

(Na tom OK jsem si dala fakt záležet, aby  to bylo dost emerický a aby mi Ola rozumněla...

Až mi z toto "OU" šla huba třikrát kolem - bála jsem se, aby se mi netočila napořád...)

Olana se zamyslela (při tom mi sblajzla půl konzervy) a povídá:

"Ešli, a jak to děláte, když se chceš proplazit pod autem?

Nebo třeba když chceš vylézt na strom ? Vlezou tam ty lidi za tebou?"

"Jasně" , povídám, "jen dolů ze stromu je pak musím odnést v hubě. Proto máme to pojištění, když je oslintám moc, aby jim zaplatili čistírnu..."

Jo Ola, to je beznadějný emerický případ.....

Příští neděli  nechoďte s Olanou Hairy Majesty na procházku. Polezete s ní po stromě a dolů Vás snese v hubě -oslintané ....

 

 

 

11. 10. 2010   Ale teď  v á ž n ě . Dneska jsem se dopoledne procházela v Domově s paní Martou a Marií. Bylo krásně, sluníčko svítilo  a mě se pak vůbec nechtělo domů.

Ukázala jsem jim oběma, kam ráda chodím a hezky pomaloučku jsem je vedla, aby si to taky užily. Bylo nám spolu  úžasně.

Chodila bych celý den, ale nešlo to. Leile se narodili malí Ragzojové - i když teda zatím spíš vypadjí jako Myšozojové.... a skoro taky taky voní....

"Aúúú, Dani, já je nechtěla sežrat, jen si čuchnout......"

No a jsme s Elie ve vyhnanství na Sibiři v předsíni.

Holt náš Myšozojí politický názor není v kurzu....

"Elie, víš, jak to je v té básničce?" : "Sto roků v předsíni žil, sto roků kopal jsem uhlí..."

A Elie pravila: "Ešli, tady žádný ulhí není. Můžeš se kopat tak akorát do zadku..."

A bylo po  pondělní chvilce poesie.......

 

12. 10. - 23. 10. 2010  Tak jsme se tam skoro kopaly...Né, vážně, bylo prostě móóóc  práce. Tak jsme chodily ven na procházky, slavily narozeniny, Elie sežrala roh od stolu a pár bot, skočila Jardovi do talíře snožmo a tak...prostě normálka. Taky Dana nám chce konkurovat a jak ji ráno bolí záda, leze po čtyřech...jenže MY chrti, určitě štěkáme líp. A naštěstí po ní nemusíme uklízet bobečky.... Ona po nás ano, tak má aspoň kapku tělocviku, holka jedna !

To má od nás místo fitnesscentra k narozeninám....

 Leilna koťata se mají k světu, pomalu se jim otevírají oči a já je nesežrala - ani Elie ne.

To by byl cajmrsk, kdybychom to udělaly.....Ani Svatej Petr by nám nepomoh...

Jára nás občas bere ven, když Dana leze po čtyřech a štěká - a Elie s ním mává jako s praporem. Tak mu povídám :"Hele, Jardo, nadlábni se pořádně toho mého krmení, to pak budeš mít fakt sílu a Elie tě nepřepere. "

Jenže copak si dá chlap říct ? Radší chlebíček, řízečky, ovoce málo -no a pak ho Elie protáhne i kaluží.

Tak to jsme my, Broučci z chloupky pod jalovcem...

Ešli, co to breptáš? MY jsme přeci BARZOJOVÉ z města automobilů ! Chápeš přeci : Laurin a Klement - (neudělali by nám taky nějaká kolečka?)

 

 

dsc01093.jpg

My chrti z města automobilů - a v Laurinu a Klementovi !

 

 

Elie, miláčku, řekni Amíkům Mainíkům a nech Laurina s Klementem v klidu spát. Mainíci mají tolik koleček navíc, že mají na rozdávání, viď Lotty ?!

(Slez z toho lustru !)

 

24. 10. 2010  Tak TOHLE prostě musíte vidět !

Včera přišli Zuzka s Pavlem a přinesli dort- a na něm máme sochu ! Fakt !

Je to dort rusko- amerického přátelství- tedy BARZOJŮ a Mainů s Ragdolly (a taky Dany).

Pavel  napsal CCCP a Elie mu povídá, proč koktá a píše "Co, co, co povídáš" ve zkratce - tak jsem jí to vysvětlila, že to je Sojuz Sovětskich Socijalističeskich Respublik - ale ona mi stejně nevěří a říká, že to je beztak nějaká šifra Amíků  (Ole se zase blýskal kožich a Lotty si pilně čistila drápy) , protože CCCP přeci není SSSR -

- !nu to dá  Elie rozum, že jo ?

Nemá smysl jí to vyvracet, ona je mladá generace.....Já chápu, že tím myslel Matičku Rus ...

A ještě jsme dostali svoje sošky: Jednu my s Elie - Barzoje, samozřejmě a druhou kočičáci - hlavně Amíci. Má na jedné straně olámané fousy přesně jako občas Ola, když je moc zvědavá a čuchá ke svíčce....

Tak jsem Vám je vyfotila - dalo to práci - já držela foťák, Elie zmáčkla spoušť ocasem a netrefila se do chlebíčků ! Je to BOREC! To víte, Brňačka ! Ale my holky z Jižních Čech jsme taky šikovné! To by Lotty s Foxou nedovedly....

 

dsc01073.jpg

Ta potvora, co kouše můj ocas je určitě Chelsea

 

(povšimněte si, jak nenásilně přesahuji hranice a jak si Ola hezky sedí v tom svém státě Main na východním pobřeží....Jen Vám nevím, jestli je Atlantik kytičkovaný jako náš ubrus....)

 

 

dsc01076.jpg

A to jsem já s Olanou - asi ji přifoukli pumpičkou  a vypadá větší, než já.... myslela jsem původně, že má ocas obtočený kolem krku jako šálu, ale prý to je obojek..... Ty uši a ocas jsou fakt typické. Až někdy potmě  narazíte do takových uší  a šlápnete na takový ocas  nemusíte rozsvěcět- je to určitě MAIN !

 

28. 10. 2010  Státní svátek - to znamená, že jsme mohli jet na louku pod Zvířeticemi. Zasloužila jsem si to, dopoledne mě rozmazlovali v Domově seniorů-

it was a hard job, friends !

Byla jsem umazlená jako PES ! Šla jsem domů po čtyřech a musela jsme se do Domova vrátit, protože jsem si tam zapomněla ocas ! Visel na věšáku....

(Aeshely, nekecáš ?!

Já ?  Nikdy ! )

Tak jsme po obědě hupli do automobilu - Arčus von Tyfus, Lady Elie z Brna a já, Aeshley O´Hara z Višňového květu !

(Elie tam museli zvednout, má moc těžký zadek - pořád jí říkám :"Nežer !" Jenže copak si dá říct ? To jsou k snídani gumovky, k obědu Jardovy botasky a k večeři jedna polobotka a vycpaný lední medvěd. A to chtěla sežrat i panenku ! Made in China ! )

Užívala jsem si jízdu - to je paráda, slintat Jardovi za krk

(to smím, Dana ne. A mluvit do řízení nemůžeme s Danou ani jedna, musely bychom  za volant...Dana sice to lejstro na řízení má, ale tehdy byla auta ještě šlapací....)

Na louce bylo úžasně. Voda už se vrátila do Jizery, ale utopení krtci se do Jizery nevrátili...Elie si je chtěla odnést domů na horší časy, ale nedovolili jí to. Já si chytla čerstvého - ho vzít nikdo nestačil !

Dneska se Jardovi do vody nechtělo, mě se tam nechce nikdy, Arči taky neoplýval nadšením, ale Elie se prohnala Jizerou jako uragán, až jsme se báli, že ji vezme proud - ale kdepak Elie !

Zakormidlovala ocasem, postavila uši jako plachty a připlula ke břehu. Úplně jako  Kolumbus ! My jsme dělali Indiány.  Jenže Elie to vzala moc vážně a šla se namazat  válečnými barvami. Asi moc voněly, tak se v nich i vyválela....

Bůh ví, co to bylo.....

Když jsme jeli zpátky domů, ani muži zákona nás nechtěli stavět, jaký odér se za námi od Elinčiny voňavky šířil....byla z toho tak zpitomnělá, že když chtěla vyskočit z auta, popletla si packy a přistála bez podvozku....

Sprcha to doma spravila - pak vyfenovat, kočky měly atrakci, všechny se přišly na mokrou Elie podívat a kroutily hlavami, div jim neupadly uši.

Pak jsem to dirigovala já, protože pořádek být musí  ! Takže : pelech k topení, do pelechu kočky, Jardo, nám chrtům musíš dát něco pořádného po té procházce (třeba to maso z guláše - nebuď chrt, když jsi človek ! Už jsi měl třikrát nášup ! ).

( Je to hodnej kluk, přidal si počtvrté, ale maso dal nám...)

 

dsc01094.jpg

Slintat můžu, mluvit do řízení nesmím .... Jízda autem, vážení, to je moje vášeň !

 

29. 10. 2010   Svátek sice už není, ale v Domově jsem byla zase (kočky se pěkně flákají !)  a na louce u Vince jsme se byli taky proběhnout ! Bohužel utopení krtci  před vykoupanou naondulovanou Elie vzali nohy na ramena (viděli jsme je mizet v zatáčce v  montérkách )

 - asi si mysleli, že je honí žirafa s trvalou....

Jenže - to víte, my chrti, to s lidmi umíme..zvlášť Jardu už jsme si docela slušně vycvičily

(my dvě holky kudrnaté).

Na zpáteční cestě zastavil u potravin a povídá: "Tak co byste si daly?" Arči mlčel,  my mlčely, slintaly a nábožně koukaly do výlohy.... Tak nám  koupil 20 deka salámku. No jasně, že je nezdravý - jenže je DOBRÝ ! A povídá : "Holky, to máte místo krtků...."

Jarda je frajer, to vám povím ....

Ten salám nám fakt v žádné zatáčce utéct nestačil...Zakroutily jsme mu krkem za dvě veřiny...Arči ho svým jediným zubem zdolal za půl minuty. Je to bojovník !

 

30. 10. 2010  - Elie se byla představit v Domově - jen asi na deset minut. Byla načepýřená (trochu se bála, poznala jsem to na ní). Pak jsme se šly projít s paní Marií.

Vedla mě sama a já šla vzorně.

Zato odpoledne na louce jsem vzorná fakt nebyla..... Tak mám zase zaracha a budu chodit na vodítku. Když já si nemůžu pomoct, mám ráda lidi..... jenže někdy nevím, kdy je toho dost a tak letím k nim, Elie se přidá a oni si myslí, že se na ně žene kůň .....

Ovesné vločky sice žeru, ale copak řehtám ?

A Jarda s Danou se pak moc zlobí - i salám se na mě zlobí a nechce ke mě z ledničky....

 

 

dsc01099.jpg

Jardo, my už budeme hodný - fakt.......

 

31. 10. - 6. 11. 2010  Salám se zlobit přestal a pak to přešlo i Jardu s Danou - do chvíle, než Elie nemilosrdně zakousla internet.  Ach jo, tak si moc často nemůžeme psát s mou lidskou maminkou Marií. Ale přeci jen jsem se dozvěděla, že má k mé sestřičce Audrey ještě taky malou Elie - viděla jsem i fotky. No fakt je kráásná!

 

Ale představe si včera - Elie se ke mě přihnala jako tajfůn a oči měla tak vykulené, že to levé podpírala Olana a pravé Lotty . Strašně mě vyděsila, tak jen povídám :

"Elie, tys sežrala sršně ?" A ona na to, že ne, ale že právě přišla zpráva od její lidské maminky z Brna.

A tak povídám : "Ježíši, Elie, co se stalo? Zemětřešení na Špilasu? Kolik stupňů ?"

A Elie :"Ani jedno, Ešli. Ale můj brácha bude Amík..."

A tak jsem si představila Elinčina bráchu se štětičkami na uších, zatahovacími drápy, dlouhatánským huňatým ocasem  a tou mainskou velehubou....

Zmohla jsem se jen na " Cos  to pila ?"

Elie na to, že jen vodu a že je to čistočistá pravda. Její bráška letí eroplánem do Ameriky.... Čestný barzojí !

Musela jsem se na to vyspat a srovnat si to v hlavě.

Pak Elie povídám : " Hele, má brácha trochu místa v kufru ?" Prý proč...

"No přeci, aby vzal  ty naše Amíky na skautský tábor do Jú Es Ej.

Třeba do Hustonu, na mys Canaveral - a může je posadit do první rakety na Mars..."

Ale to by nebyla Elie. Nakrčila ten svůj pihovatý čumák a povídá: "Do Hustonu? To že je to tam jako hustý, ten jejich Karneval ?"

"Elie,"  zaúpěla jsem, "to je kosmodrom".

A Elie  se vplížila do obýváku a ukradla slovník cizích slov. Četla ho zubama tak pilně, že sežrala kosmodrom i s plátěným obalem.....Že by na ten Mars nakonec letěl někdo jiný ....?

dsc01020.jpg

Olana Hairy Majesty * CZ  - chvilka k zamyšlení.....

 

dsc00576.jpg

Chelsea, sladký anděl z ráje (rohy má v kapse...)